8 корисних властивостей чаю матча

8 полезных свойств чая Матча

8 корисних властивостей чаю матча


  1. Матча містить велику кількість антиоксидантів. Антиоксиданти – це речовини і ферменти, що відповідають за боротьбу з окисленням. Зокрема, вони омолоджують шкіру і запобігають ряду небезпечних захворювань. Вчені виявили, що матча містить в 100 разів більше епігаллокатехіна (EGC), ніж будь-який інший чай. EGC – найсильніший антиоксидант з чотирьох основних чайних катехінів, в 25-100 разів сильніший, ніж вітаміни C і E. У матчі 60% катехінів – це саме EGC. З усіх антиоксидантів він широко відомий своїми протираковими властивостями.
  2. Матча заспокоює. Протягом понад тисячоліття зелений чай матча використовувався китайськими даосами і японськими дзен-буддистами як розслабляючий засіб, що дозволяє медитувати – і залишатися «напоготові» Тепер ми знаємо, що цей високий стан свідомості пов’язаний з амінокислотою L-тіаніном, що міститься в листі. L-тіанін стимулює вироблення в мозку альфа-хвиль, які викликають розслаблення без сонливості.
  3. Матча покращує пам’ять і концентрацію уваги. Іншим результатом дії L-тіаніна є вироблення дофаміну і серотоніну. Ці речовини піднімають настрій, сприяють поліпшенню пам’яті і концентрації уваги.
  4. Матча підвищує рівень енергії і витривалості. У той час як зелений чай бадьорить нас за допомогою кофеїну, що міститься в ньому, матча дає нам заряд енергії завдяки все тому ж L-Тіаніну. Енергетичний ефект від чашки матча може тривати до шести годин, при цьому він не супроводжується нервозністю і гіпертонією. Це хороша, чиста енергія!
  5. Чай Матча очищає організм. Протягом останніх трьох тижнів, перш ніж чайне листя будуть зібрані, його закривають від сонячного світла. Це призводить до значного збільшення хлорофілу, який не тільки дає напою гарний яскраво-зелений колір, але і є потужним детоксикантом, здатним природно видаляти важкі метали і хімічні токсини з організму.
  6. Чай Матча зміцнює імунну систему. Катехіни в зеленому чаї матча мають антибіотичні властивості, які підтримують загальний стан здоров’я. Крім того, всього лише одна чашка матча забезпечує значну кількість калію, вітаміну А і С, заліза, білка і кальцію.
  7. Чай Матча нормалізує рівень холестерину. Вчені не зовсім впевнені, як саме це відбувається, проте дослідження показують, що люди, які п’ють матча регулярно, мають більш низький рівень поганого і високий рівень хорошого холестерину. Чоловіки, які п’ють зелений чай матча, на 11% менш схильні до розвитку серцевих захворювань в порівнянні з тими, хто його не п’є.
  8. Чай Матча має дивовижний смак. Матча не тільки корисний, але і надзвичайно смачний. На відміну від багатьох інших чаїв, в які нам часто хочеться додати цукор, молоко, мед або лимон, матча чудовий сам по собі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.