Користь блакитної матча

Польза голубой матча

Блакитна матча – вже досить відомий чай з квітів Кліторії трійчастої. Як Анчан, але в іншій формі. Десь між ними можна поставити знак рівності, але перевага все одно буде у матча через відсутність проблеми екстракції. Але поставити його все одно доведеться, адже більшість сучасних досліджень спирається саме на використання чаю Анчан – це і біохімічні дані, і статистичні. Звичайно, є ще величезна маса емпіричних даних – у жителів тайських країн за сотні років вживання чаю їх зібралося чимало. Наукові дані почали з’являтися недавно, як тільки Анчан і блакитна матча стали активно продаватися на європейському та американському ринках.

Чи безпечно вживати блакитну матча?

Якщо говорити про Україну, то тут немає спеціального органу, що регулює питання безпеки продуктів. Тобто, ніхто спеціально не досліджує продукти, щоб поставити на них фірмовий знак якості. Якщо продукт має органічні або інші сертифікати, їхнє отримання ініційовано самим виробником. Якщо говорити, скажімо, про США, то тут є такий орган – FDA, який досліджує новинки ринку і публікує звіти. Від FDA поки немає заяв про дослідження блакитної матча, зате у аюрведичної медицини їх не бракує. Аюрведа використовує квіти Кліторії трійчастої переважно у вигляді порошку (прообраз блакитної матча, але змеленої грубіше) останнє тисячоліття точно, щоб боротися зі стресами, запаленнями, астмою, порушенням кровообігу.

Антиоксиданти і протидія раку

Головні антиоксиданти блакитної матча – антоціани, один з різновидів фітонутрієнтів. Вони також містяться в чорниці та винограді, а досліджуються останнім часом дуже активно. І, як ви розумієте, не має значення походження цих антиоксидантів. Важливим є їхній вплив на організм. У 2013 році за результатами досліджень вийшла загальна стаття, яка підтверджує протипухлинну активність дієтичних флавоноїдів згаданого виду. А через 3 роки, в 2016, були опубліковані результати досліджень, де використовувалися безпосередньо квіти Кліторії трійчастої, а також її насіння. Вченим вдалося дізнатися, що чай Анчан і Блакитна матча відповідно, здатні знижувати активність клітин карциноми людини.

Центральна нервова система: депресія, стрес, пам’ять

У 2003 році проводилося дослідження квітів Анчан на мишах. Результати показали, що при постійному вживанні тварини набагато рідше демонстрували ознаки депресії й легше справлялися зі стресовими ситуаціями. Ще одне подібне дослідження проводилося в 2002 році за участю щурів – їм вводили екстракт кореня Кліторії трійчастої, в якому також міститься велика кількість антоціанів. Результати показали, що практично у всіх тварин збільшилася кількість ацетилхоліну в мозку – нейромедіатора, що впливає на якість пам’яті та здатність до навчання.

Контроль рівня цукру в крові

У 2015 році провели одне з перших досліджень Кліторії трійчастої за участю людей. У 15 осіб, які взяли участь в дослідженні і приймали настій з квітів Анчан щодня, спостерігався знижений рівень глюкози та інсуліну в крові безпосередньо після вживання продуктів, що містять сахарозу. Отже, блакитна матча здатна захищати ваші судини навіть при вживанні дуже солодких продуктів.

Пов’язане дослідження було опубліковано в Journal of Applied Pharmaceutical Science. Воно проводилося на щурах, хворих на діабет, і показало, що екстракт квітів Кліторії знижує рівень цукру в сироватці крові, але збільшує вагу тварин. Примітно, що аналогічний ефект спостерігається після приймання Глібуриду – запатентованого медичного препарату для лікування діабету 2 типу.

Також доведено, що приймання блакитної матча позитивно відбивається на якості зору навіть в літньому віці. А ще вона стимулює вироблення власного колагену, завдяки якому підтримується молодість шкіри, кісток і суглобів.

Вгору^

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.