Користь жовтої матча

Польза желтой матча

Жовта матча або Амчур – цілком традиційна спеція індійської кухні і за сумісництвом – популярний суперфуд. Його роблять з недозрілих плодів манго (чому ж псуватися продукту), а сам порошок використовують після закінчення сезону свіжих фруктів. Жовта матча хоч і називається жовтою, але в дійсності її колір варіюється від блідо-жовтого до бежевого – він залежить від ступеня стиглості фрукта. Зате смак завжди однаковий – на межі солодкого й кислого. Амчур надає стравам цікавого присмаку, але не тільки приємний смак пояснює його присутність в раціоні індійців. Вони справедливо вважають його на диво корисним.

Амчур присутній в складі аюрведичних препаратів. Його обов’язково радять приймати вагітним жінкам. Та й просто жінкам будь-якого віку, оскільки від нього поліпшується стан волосся та шкіри. Застосовувати порошок по-індійськи – це не тільки пити його всередину й використовувати зовнішньо. До речі, свою жовту матчу ви сміливо можете використовувати як скраб: тонкий помел гарантує ніжне очищення, а високий вміст вітаміну С забезпечує тонус і гарний колір.

Вітамін С – перший доказ користі

Вітамін С критично важливий для нормальної роботи імунітету, нервової системи, синтезу деяких гормонів і засвоєння ряду мікроелементів, в тому числі заліза. При цьому він не здатний накопичуватися в організмі, тому його необхідно отримувати постійно та в достатній кількості. Один із шляхів – вживати жовту матча. Причому не тільки пити у вигляді матча-лате (на воді вона не готується), але й щедро присмачувати смузі, каші, десерти або навіть м’ясні страви.

Поліпшується травлення

Велика кількість травних волокон і антиоксидантів у складі матча позитивно позначається на роботі травної системи. Нормалізується кислотність шлункового соку, відновлюється перистальтика кишківника та його мікробіом, після чого зникає метеоризм і закрепи.

Антибактеріальний вплив

Амчур входить до складу тих аюрведичні ліків, які використовуються для лікування інфекцій сечовивідної системи, дизентерії, діареї. Жовта матча дійсно здатна пригнічувати патогенну флору, одночасно з цим підтримуючи мікрофлору кишківника та посилюючи імунітет. Такий комплексний, різнобічний вплив і пояснює помітний противірусний, антибактеріальний, протигрибковий ефект.

Природні шляхи детоксикації

Жовта матча – чудове рішення для детоксикації. Вона унікально стимулює природні шляхи детоксикації організму завдяки комплексу вітамінів – С, А і B6. Ці компоненти саме в такому поєднання організм використовує для очищення клітин, плазми крові, стінок судин від накопичених продуктів розпаду, токсинів та іншого.

Поліпшується зір

Суміш вітамінів А та Е служить відмінною підтримкою органу зору. Поліпшується кровообіг в очному яблуці, знижується внутрішньоочний тиск. Жовту матчу навіть всерйоз називають засобом для профілактики катаракти.

Здоров’я серцево-судинної системи

Всі перераховані вітаміни + залізо – ось пояснення, чому Амчур настільки сприятливо впливає на серце і судини. Вони захищені від кисневого голодування, судини стають більш еластичними, серцевий м’яз отримує досить електролітів для стабільної роботи. Також поліпшується серцевий ритм, а артеріальний тиск помітно знижується і цей ефект зберігається надовго.

Також емпіричні спостереження говорять про здатність жовтої матча полегшувати стан при цукровому діабеті. Наявність достатньої кількості клітковини та антиоксидантів працює, як «прискорювач метаболізму» – додаючи жовту матча до свого раціону, можна неквапливо й легко боротися із зайвою вагою.

Вгору^

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.