Матча-аксесуари для новачків

Матча-аксессуары для новичков

Аксесуари для приготування матча — як костюм для акваланга. Без них не вийде відчути хвалену ритуальність, увійти в певний стан й відчути різницю. В ідеальному переліку матча-фаната таких аксесуарів може бути кілька, але не всі вони потрібні людині, яка тільки збирається зробити перші кроки до пізнання дивовижного пудрового чаю. Адже немає ніякої гарантії і повної впевненості в тому, що після першого знайомства з матча вам захочеться його продовжити. Тому новачкам радимо почати з обмеженого набору аксесуарів, про який ви дізнаєтеся далі.

1. Електричний вінчик

Правда, що пудровий чай вимагає збивання. Але також правда, що його зовсім не обов’язково збивати виключно дорогим й досить ніжним автентичним бамбуковим вінчиком. Електричний вінчик впорається не гірше. До того ж, він універсальніший – добре змішує матча з водою без грудочок і просто чудово (а, головне, швидко) перетворює будь-яке молоко на стійку густу піну. Тобто, з його допомогою можна готувати і класичний матча, і матча-лате — остання опція бамбуковим вінчикам, на жаль, недоступна. Ну, або доступна, але ціною дуже тривалого й травматичного для струн вінчика збивання.

Електровінчик не потребує особливих умов зберігання. З ним нічого не трапиться, якщо ви ненароком забудете його вимити після використання. І таку річ можна вільно взяти з собою в подорож або на роботу. Єдине обмеження в частині застосування – не занурюйте у воду блок з батарейками. Як, втім, і для будь-якого портативного електричного приладу.

2. Ситечко для чаю

Можливо, таке вже є у вашому домі. Але ми все-таки рекомендуємо придбати окреме — тільки для чаю. Сітчасту частину неймовірно важко вимити після використання і частки, які там залишаються, можуть зіпсувати смак або аромат чаю. В силу порошкоподібної форми всі сорти матча схильні до появи грудочок — ця властивість ніяк не пов’язана з якістю чаю та «поставляється за замовчуванням». І від неї ніхто не застрахований — ані любитель, ані досвідчений шанувальник.
Але чай, в якому утворилися грудочки, не перестає бути смачним і безпечним. Досить тільки просівати його перед заварюванням, щоб грудочки не мігрували до настою — смак вони зіпсують знатно, а жоден вінчик не дозволить позбутися від них повністю. Ситечко для чаю може мати різну форму — іноді досить химерну. Але для початківців радимо саме наше ситечко з нержавіючої сталі — практичне, зручне і недороге. Його також легко зберігати і можна брати з собою в подорожі.

3. Бамбукова ложечка тясаку

Хоч ми і не радимо відразу купувати бамбуковий вінчик, але робимо виключення для не менше автентичної бамбукової ложечки — найзручнішого вимірювального аксесуара для матча. Коли тільки починаєш пробувати заварювати цей чай, вкрай важливо дотримуватися рекомендованої дози, щоб отримати збалансований смак і аромат без перекосів у той чи інший бік. Коли спеціального вимірювального посуду немає, доводиться вимірювати кількість чаю на кухонних вагах, що досить проблематично — зважити 2 грами чаю непросто. І з’являється спокуса не морочити голову, а просто насипати приблизну кількість чаю. Закономірно, результат таких спокус розчаровує, змушуючи вилити чай у відро.

Бамбукова ложечка тясаку — найкращий захист від подібних розчарувань. Вона вміщує рівно стільки зеленого матча, скільки необхідно для приготування однієї порції напою. Досвід показує, що також нею зручно відміряти й кольорові сорти матча, але для зеленого вона — справжній must have. Важливо використовувати її лише для відмірювання чаю, але не розмішування його, й зберігати окремо від іншого посуду в темному і сухому місці. Тоді вона легко прослужить кілька десятиліть.

Так виглядає набір матча-новачка — з ним ви зможете готувати будь-який вид матча на воді або молоці, а після, при необхідності, зможете розширити іншими аксесуарами.

Вгору^

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.