Матча в косметології

Матча в косметологии

Така доля більшості сучасних суперфудів — спочатку вони потрапляють у страви та напої, а після — в косметичні засоби. Що, до речі, не позбавлене логіки. Ми сприймаємо свою шкіру, як щось непроникне і монолітне. В реальності ж вона дуже навіть проникна, пориста і є не просто захисним шаром, а повноцінним органом. Так, шкіра не вбирає рідини моментально — без цієї якості була б неможлива її захисна функція. І також вони не здатна вбирати речовини, що складаються з великих молекул. Наприклад, ціла молекула колагену значно більша за розмір пор, тому крем з колагеном дає куди менший ефект, ніж приймання колагену всередину.

Але молекули багатьох речовин відповідні порам і легко проникають в них при досить тривалому контакті. Ті ж магнієві ванни не менш корисні, ніж прийом магнію в добавках. Існує достатня кількість натуральних компонентів, що будуть результативні при нанесенні на шкіру. Серед них — матча, поки тільки зелений.

В якому з косметичних продуктів матча дебютував?

Першими продуктами на ринку з вмістом зеленого матча стали маски та пілінги — відлущувальні засоби для м’якого видалення ороговілих клітин шкіри. Порошковий чай складається з частинок двох типів: перші миттєво розчиняються при контакті з водою, фарбуючи її, а другі — щільніші — залишаються на дні чашки у вигляді осаду. Саме ці щільні частинки працюють як пілінг. Але при цьому діють так м’яко і делікатно, що підходять навіть для дуже чутливої чи запаленої шкіри.

Очищення шкіри від ороговілих частинок — необхідна умова для того, щоб в глибокі її шари могли проникнути поживні елементи. Маски з зеленим матча, очищаючи і вирівнюючи рельєф, паралельно мають загоювальну та протизапальну дію. Чому?

Тому що багаті антиоксидантами

Антиоксидантів в матчі більше, ніж у всіх ягодах та корінцях. Обираючи між кремом з матча і кремом, скажімо, з обліпихою, віддайте перевагу першому навіть при явній різниці в ціні. У складі косметичних засобів, а це найчастіше сироватки, креми для обличчя і депіляції, вони діють по-різному. По-перше, допомагають впоратися з роздратуванням: невеликі тріщинки через сухість, прищики і акне заживають швидше, а останні навіть не залишають після себе шрамів. По-друге, прибирають почервоніння і, подібно до адаптогенів, допомагають шкірі швидше адаптуватися до нових умов навколишнього середовища. І вона вже не так чутливо реагує на зміну вологості і температури.

По-третє, матча в складі таких засобів формує щось типу безпечної для шкіри плівки, яка зв’язує токсини і не дозволяє їм рухатися далі. По-четверте і п’яте, цей натуральний компонент вкладає свою лепту в стимуляцію синтезу колагену і поліпшення еластичності.

І куди ж без кофеїну

Кофеїну в складі матча не так і багато, але цілком достатньо для поліпшення циркуляції крові. Коли кров рухається швидше, шкіра живиться краще, кров в капілярах оновлюється швидше, що в кінцевому підсумку дає свіжий колір обличчя і легкий рум’янець. Разом з поліпшенням живлення швидше відбуваються процеси регенерації та оновлення — шкіра починає виглядати молодшою практично в будь-якому віці.

Крім перерахованих засобів матча можна зустріти в складі убтанів, бальзамів для губ, сумішей для обгортань та інших спа-процедур, мила. Порошковий чай не викликає дерматитів або опіків, тому може становити до 90% всього складу косметики. Більш того, матча можна використовувати замість нічного крему, попередньо розмішавши з водою до кашкоподібного стану і намастивши на шкіру на 10-15 хвилин. А за ефективністю він нічим не поступається нічному крему з натуральним складом.

Вгору^

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.