Що таке блакитна матча?

Что такое голубая матча?

Блакитна матча – це нова форма старого, навіть старовинного тайського напою. У Таїланді і країнах Індокитаю дуже давно вживають чай Анчан – висушені синьо-фіолетові квіти тропічної ліани Анчан. У міфології цих країн навіть існує безліч красивих легенд про його походження. Наприклад, одна таїландська легенда свідчить, що про цю рослину людям розповіли дивовижні дівчата-лебеді Кіннарі. Існування таких легенд доводить те, наскільки трепетно ​​таїландці ставляться до свого синього чаю.

Тут це і повсякденний напій, і ліки з аюрведичних рецептів. Коли до Азії потрапили європейські ботаніки, вони охрестили цю рослину Кліторія Трійчаста. Але широкого поширення в світі цей чай набув тільки зараз, перетворившись на порошок за технологією створення перетертого матча.

Як готують блакитну матча?

Анчан, Кліторія трійчаста, Метеликовий горошок – це назви однієї й тієї ж тропічної ліани, з квітів якої отримують дивовижний напій кольору індиго. Може здатися, що раз ця ліана вільно росте в лісах Таїланду, то чай повинен бути недорогим. Хоча насправді він міг бути значно дорожче, якби вирощувався не в Таїланді.

Тому що одна ліана формує не так багато квітів, а цвіте довго. Тому сезон збору виходить дуже тривалим. До того ж, квіти збирають на світанку в момент, коли вони тільки збираються розпускатися. І роблять це, зрозуміло, вручну. Далі їх просушують на свіжому повітрі і ретельно очищають пелюстки від зелених частин. І це теж робиться вручну. Останній етап виробництва – подрібнення в жорнах. Тривале, без перегрівання. Якби подібний чай виготовлявся, наприклад, у Франції, то коштував би, принаймні, втричі дорожче.

У чому її користь?

Завдяки перетворенню квітів на порошок зникає проблема екстракції – 100% корисних речовин квітки потрапляє до настою, а значить – і до вашого організму. Блакитна матча може видатися несерйозною, але на ділі – це потужний інструмент для підтримки здоров’я:

  1. Безпечний рослинний релаксант й антидепресант. Покращує настрій, допомагає впоратися з наслідками стресів, прибирає скутість в тілі, допомагає розслабитися і відволіктися.
  2. Стимулятор вироблення власного колагену. Речовини, які містяться в цьому чаї, не дають процесам колагенового синтезу зупинятися. І допомагають покращувати стан волосся, шкіри, суглобів та зв’язок – всіх систем й органів, для здоров’я яких важливий цей елемент.
  3. Стимулятор вироблення власного еластину. Це друга сторона медалі поліпшення стану перерахованих систем і органів. Власне, без еластину їх здоров’я було б неповним, а блакитна матча забезпечує всебічну підтримку. А, крім того, відновлює еластичність судин.
  4. Джерело великої кількості антиоксиданту проантоцианіду. Ця речовина критично необхідна для здоров’я органу зору. Матча допомагає відновити кровопостачання очей, знизити внутрішній тиск і повернути гостроту зору.

Як використовувати блакитну матча?

Сценарії її застосування тотожні тим, що використовуються для зеленої матча. Блакитна матча має приємний солодкуватий смак і підходить для заварювання на воді. Якщо вам подобаються напої з ніжнішим смаком, можете готувати з неї блакитний матча-лате. Потрібен натуральний синій барвник? Кращого рішення не знайти, причому за допомогою одного напою ви можете отримати десятки різних кольорів. Каші, смузі, випічка, млинці, морозиво, фруктові салати, десерти – до всього цього підходить блакитна матча.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.