Що таке гречаний чай?

Гречаний чай або Ку Цяо – один з найздоровіших напоїв у світі. Він багатий на мінерали, антиоксиданти, клітковину. Не має вираженого трансформувального ефекту, а тому – і обмежень в частині застосування. Відрізняється напрочуд приємним смаком і запахом. Багато хто порівнює його з печивом, шоколадом, карамеллю.

З чого і де роблять Ку Цяо

Сировиною для чаю служать зерна татарської гречки. Вона – родичка європейської гречки, і також відноситься до групи псевдо-зернових продуктів. Попри назву, в ній немає глютену. Ми продаємо гречаний чай, вироблений в Китаї за традиційною технологією. Для цього збирають зерно на стадії молочної стиглості (в такому вищий вміст антиоксидантів) і швидко обсмажують за високої температури, «запечатуючи» всередині зерна корисні речовини. Виходять маленькі, хрусткі й дуже смачні гранули. Але гречаний чай роблять і в інших країнах. Наприклад, в Японії, де він називається Собача. Втім, ключових відмінностей між сортами, виробленими в різних державах, майже немає.

Ключові характеристики гречаного чаю

По-перше, гречаний чай не містить глютену. По-друге, у нього низький або середній глікемічний індекс, що говорить про нездатність швидко піднімати рівень цукру в крові. Він містить мало вітамінів, але багато мінералів – більше, ніж в будь-якому іншому напої. Основні – мідь, марганець, залізо, фосфор та магній. І тут необхідно написати про три важливі факти:

  • У гречаному чаї, як правило, більше мінералів, ніж в аналогічній кількості зерен звичайної гречки.
  • І в кілька разів більше, ніж в аналогічній кількості рису, кукурудзи чи пшениці.
  • А засвоюються ці мінерали краще, ніж з будь-яких каш, завдяки мінімальному вмісту фітинової кислоти – відомого інгібітора поглинання мінералів.

Про що це говорить? Часто склянка гречаного чаю, особливо якщо після чаювання з’їдати зерна, принесе вам більше користі, ніж тарілка білого рису, який перед приготуванням не замочували на 12 годин у холодній воді.

Крім того, в напої містяться наступні рослинні сполуки:

  • Рутин. Основний поліфенол (антиоксидант) напою, що знижує запалення, нормалізує засвоєння жирів та артеріальний тиск.
  • Кверцетин. Ще один рослинний антиоксидант, який протистоїть запальним процесам. Також його почали використовувати в сучасних antiage-протоколах.
  • D-хіро-інозитол. Вид розчинних вуглеводів, що знижує рівень цукру в крові. У гречаному чаї його особливо багато.

Гречаний чай можна пити людям з целіакію, алергією на глютен, стійкістю до інсуліну або тим, хто страждає на діабет 2 типу. У ньому мінімум дубильних речовин і немає алкалоїдів, тому дітям після року його теж можна пропонувати (або раніше, з початком прикорму, але з обережністю, щоб виключити потенційну алергію).

Загальна користь гречаного чаю

Завдяки своєму унікальному хімічному складу цей напій:

  • Перешкоджає розвитку діабету другого типу і полегшує стан у людей з таким діагнозом, знижуючи рівень цукру та підвищуючи здатність клітин вбирати цукор з крові.
  • Підтримує імунну систему, знижує вірусне навантаження.
  • Покращує здоров’я серцево-судинної системи, знижуючи артеріальний тиск й рівень холестерину.
  • Перешкоджає розвитку захворювань видільної системи, особливо нирок.
  • Нормалізує травлення, живлячи мікробіом кишківника клітковиною, і м’яко стимулюючи вироблення жовчі.
  • Профілактує онкологічні захворювання, захищаючи від клітинних мутацій і допомагаючи позбавлятися від клітинного сміття.

А ще він буде корисний тим, хто контролює або знижує вагу – чай із гречки добре насичує, захищає від переїдання, прискорює обмін речовин.

Вгору^

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *