Як виготовляють зелений чай матча

Как производят зеленый чай матча

Як виготовляють зелений чай матча


Чай матча – це перемелені листя тенча, які були вирощені в тіні. Це ті ж чайні листочки, з яких роблять чай сенча і ганпаудер, тільки вони, на відміну від матча вирощуються на сонці. Тобто, спочатку все чайне листя називають тенча, і тільки потім, в залежності від способу вирощування та обробки воно перетворюється в різні сорти чаю.

Давайте разом пройдемо по процесу виготовлення чаю Матча:

  1. Вирощування. Сьогодні чай матча вирощують не тільки в Японії, але і в Китаї і в інших регіонах східної Азії. Підготовка до збору чайного листа сорти матча включає в себе попереднє укривання чайних плантацій спеціальними світлонепроникними сітками за кілька тижнів до збору. Це стимулює ріст листя з більш ніжним смаком і збільшеною кількістю корисних речовин, зокрема, амінокислот і поліфенолів.
  2. Збір листя може відбуватися як вручну, так і автоматизовано, а сортування чайної сировини – це виключно ручної процес. Після нього чайне листя пропарюють, щоб припинити ферментацію, потім акуратно просушують в тіні, щоб не допустити окислення листя під впливом сонця і витримують в холодильних камерах, щоб посилити смак готового чаю.
  3. Виготовлення. На завершальному етапі висушене листя перемелюють в тонкий талькоподобний порошок. Чим менше швидкість жорен, на яких перемелюється чай, тим більше солодощі і користі залишиться в завареному настої. Після чого чай готують до відправки по всьому світу.

Як сорти зеленого чаю матча відрізняються один від одного

Для чаю матча різної якості відбирають різну сировину. Матча якості Ceremonial, Premium Elite виготовляють з молодих листочків з верхівок чайного куща. Все тому, що молодим листочкам чайний кущ віддає всі необхідні для їх росту вітаміни, мінерали, корисні речовини. При заварюванні такий чай має насичений глибокий зелений колір. А чайне листя повного розкриття має набагато менший вміст корисних речовин.

Збір зеленого чаю матча найвищої якості відбувається тільки раз на рік і його ринкова цінність значно вище інших сортів, які можуть збиратися кілька разів на рік. Тому що після збору деревам матча необхідний тривалий період відновлення, перш ніж урожай може бути зібраний знову.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.